Системи за топене на лед и сняг в олуци и водостоци Системите DEVI са приложими за всякакъв тип покривна конструкция, като осигуряват свободно оттичане на разтопената вода и предпазват от обледеняване на олуците и водосточните тръби, образуването на опасни ледени висулки и скъпи щети по фасадата и покрива. Най- често срещаните приложения на противообледенителните системи са: олуци, водостоци, седящи и долинни олуци, улами и покривни конструкции.
За определяне на необходимата мощност трябва да се имат предвид специфичните атмосферни условия, типа покривна конструкция и степента на топло изолираност на покрива от останалите помещения на сградата. При недобре изолираните покриви, топлинните загуби от сградата предизвикват топенето на сняг по покрива дори и при минусови температури. Така разтопената вода достига до студените олуци и водосточни тръби и замръзва, образувайки ледена тапа. При този тип покриви обикновено монтираната мощност е 40 - 50 W/м. Опасността от замръзване при добре изолираният покрив идва единствено от неравномерното огряване на слънцето и топене на сняг и  рязкото спадане на температурите. При тези случаи, ние препоръчваме инсталираната мощност да е 30 - 40 W/м или частично подгряване само на проблемнит е участъци и водостоци. При долинните олуци на големите сгради мощността W/м2 е подобна на тази при системите за външни площи 200 - 300 W/м2. Кабела се разполага на серпентини по дължината му посредством крепежна лента devifast™, а за водостоците се използват скоби прикрепени за въже за да се избегне преплитане на нагревателния кабел. Управление на системи против лед и сняг Системите DEVI за топене на лед и сняг се управляват от електронни терморегулатори devireg™, които осигуряват прецизен контрол за постигането на висока ефективност при
ниски енергийни разходи. Гамата от терморегулатори за външни приложения включва следните продукти: devireg™ 316, 330 и 850. DEVI е най- големият производител на електрически нагревателни кабели и системи в Европа. Благодарение на опита и традициите в разработването на ефективни и модерни решения отговарящи на търсенето на пазара, ние Ви представяме третото поколение на микропроцесора devireg™ 850 III с функции и качества без конкуренция. Devireg™ 850 III в комплект с цифрови сензори за влага и температура може да поддържа до две независими системи в следните комбинации: • Единична система- покривна За разтопяване на лед и сняг в олуци и водостоци и предпазване от образуване на ледени висулки. • Единична система- земна За разтопяване на лед и сняг на външни площи, като рампи, пътеки, стъпала, паркинги и т. н.. • Двойна система- две покривни системи Например за независими северна и южна страна . • Двойна система- две земни системи Например за независими рампа и входна площадка. • Двойна система- една покривна и една земна. Възможностите, които ни дава devireg™ 850 III са несравними с никой друг продукт, когато става въпрос за управление на системи против лед и сняг.Devireg™ 850 III е напълно автоматизирана цифрова система, работеща с интелигентни сензори монтирани в отопляемите зони. Комбинацията от измерване на параметрите- влага и температура, е условие за икономия на енергия до 75% в сравнение със системи отчитащи само температурата. Резултата е оптимална функционалност, при минимални енергийни разходи.
|